اخبار

ابوذر مهدی نخعی فرماندار زاهدان:

آموزش از طریق فضای مجازی عدالت آموزشی را گسترش داده است

آموزش از طریق فضای مجازی عدالت آموزشی را گسترش داده است
رییس شورای آموزش و پرورش زاهدان با تاکید بر تقویت استفاده از ظرفیت فضای مجازی و برگزاری کلاس های غیرحضوری، اظهار داشت : آموزش از طریق فضای مجازی عدالت آموزشی را گسترش داده است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان زاهدان، مهندس ابوذر مهدی نخعی صبح امروز در پنجمین جلسه شورای آموزش و پرورش زاهدان که در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: خوشبختانه عملکرد ادارات آموزش و پرورش در جریان کرونا ویروس و برقراری آموزش ها از طریق فضای مجازی ستودنی است.
 عالیترین مقام اجرایی دولت در شهرستان ادامه داد: باید از تهدید هایی چون ویروس کرونا به عنوان فرصت استفاده شود لذا در این زمینه باید جهت بهره مندی دانش آموزان از کیفیت آموزشی از ظرفیت اساتید برتر و حتی دانشگاهی در بستر فضای مجازی استفاده شود.
رییس شورای آموزش و پرورش زاهدان با تاکید بر تقویت استفاده از ظرفیت فضای مجازی و برگزاری کلاس های غیرحضوری، تصریح کرد: آموزش از طریق فضای مجازی عدالت آموزشی را گسترش داده است.

وی در ادامه گفت: جذب بازماندگان از تحصیل می تواند علاوه بر کشف و استفاده از استعدادهای نهفته از معضلات اجتماعی این دسته از دانش آموزان نیز جلوگیری کند و بسیاری از مفاسد اجتماعی را از بین ببرد.

نخعی عنوان کرد: از مهمترین رسالت‌های آموزش و پرورش جذب بازماندگان از تحصیل و کشف استعدادهای نهفته است لذا باید از همه ظرفیت‌های دستگاه‌های اجرایی در این زمینه استفاده شود.

نخعی افزود: متاسفانه برخی از تعصبات فرهنگی در خصوص  ترک تحصیل دختران این استان وجود دارد که بایستی آموزش و پرورش با ارائه طرح‌ها، مدل های عملیاتی و متدهای لازم به مطالعه روش های مختلف سعی بر حل این معضل کند و در این زمینه نیز از ظرفیت شوراها، دهیاری ها، سمن ها، معتمدین، ریش سفیدان و علما استفاده کند.

رییس شورای آموزش و پرورش زاهدان خاطر نشان کرد: باید به طور مستمر جذب بازماندگان از تحصیل یکی از مصوبات شورای آموزش و پرورش باشد و طی آن گزارش جذبه پس از برگزاری جلسات با سمن های مختلف و .. ارایه شود.

فرماندار زاهدان با اشاره به لزوم پیگیری و اجرای مصوبات جلسات شورای آموزش و پرورش در حداقل زمان، بر اجرای طرح آجر به آجر(ساخت مدرسه و استفاده از ظرفیت خیرین گرانقدر) با استفاده از تبلیغات از طریق رسانه‌های موجود منجمله فضای مجازی تاکید کرد.

نخعی در پایان در ارتباط با دستور کار "برگزاری کنکور سراسری" نیز گفت: دانشگاه علوم پزشکی و نمایندگان آموزش و پرورش باید به صورت ضرب الاجل بازدیدهای خود را از محل برگزاری آزمون های کنکور سراسری و همپنین تمهید تمامی پروتکل های بهداشتی در چند روز آینده و پیش از شروع این آزمون ها را انجام دهند. 

همچنین در این جلسه صیاد ، مدیر آموزش و پرورش ناحیه 2 زاهدان با ارائه گزارشی از مصوبات جلسه پیشین شورای آموزش و پرورش، بیان کرد: آموزش و پرورش تدابیر و مقدمات لازم را برای شروع سال تحصیلی متناسب با وضعیت های پیش رو در نظر گرفته است.

وی افزود : خوشبختانه شبکه دانش آموزی شاد امکانات بسیار خوبی را در اختیار مجموعه آموزش و پرورش قرار داده است که در این زمینه با برگزاری جلسات متعدد با مدیران، سرگروه های آموزشی، و ... تمهید مقدمات لازم برای تولید و ارایه محتوای الکترونیکی مورد نیاز اندیشیده شده است .

صیاد با اشاره به آمار ثبت نام دانش آموزان متوسطه دوم شهرستان زاهدان تصریح کرد : نوع فراوانی رشته های ثبت نامی در این دوره نشان از همت مدیران آموزش و پرورش در هدایت دانش آموزان به سمت رشته های فنی و حرفه ای دارد .  

وی با اشاره به ارائه گزارش آخرین وضعیت از بازماندگان از تحصیل شهرستان زاهدان، بیان کرد: موضوع بازمانده از تحصیل بیش از آنکه یک موضوع خاص آموزش و پرورش باشد نیازمند همراهی تمامی دستگاه هاست ، چرا که عوامل متعددی همچون وضعیت اقتصادی ، ازدواج زود هنگام ، نوع نگرش های قومی و مذهبی و ... در افزایش این نرخ موثر است  

دبیر شورای آموزش و پرورش و مدیر ناحیه 2 زاهدان در پایان اظهار کرد : برای برگزاری کنکور سراسری  در تمامی حوزه هایی که در آموزش و پرورش برگزار خواهد شد ، تمامی تمهیدلات لازم از سوی مراجع ذی ربط به ویژه در رعایت پروتکل های بهداشتی اندیشیده شده است .

گفتنی است: در پایان این جلسه به پاس خدمات ارزشمند حسن معزی در دوران تصدی مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۲ ، توسط فرماندار و رییس شورای آموزش و پرورش زاهدان تقدیر و تشکر صورت پذیرفت. 

۲۲ اَمرداد ۱۳۹۹ ۱۴:۰۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید