اخبار

برگزاری نخستین جلسه هم اندیشی تشکیل مجمع مشورتی زنانِ شهرستان زاهدان

برگزاری نخستین جلسه هم اندیشی تشکیل  مجمع مشورتی زنانِ شهرستان زاهدان
 
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان زاهدان،مشاور امور بانوان فرماندار در این جلسه گفت : این جلسه  با هدف افزایش مشارکت زنان در فرایند تصمیم سازی و تصمیم گیری در حوزه های مربوط به بانوان  برگزار شد .
وی افزود :  مجمع مشورتی به عنوان یکی از ابزارهای افزایش مشارکت اجتماعی زنان محسوب می‌شود و می‌تواند در بحث پیشبرد برنامه‌های توسعه استان نیز مؤثر بوده  و نقش‌آفرینی کند .
فرزانه نظری ادامه داد : این مجمع علاوه بر تعامل سازنده با دستگاههای اجرایی برای ایجاد تغییرات مثبت ,  ظرفیت های بانوان استان را شناسایی کرده و ضمن کمک به ارتقاء سرمایه های اجتماعی , اقتصادی و فرهنگی و هچنین تحکیم بنیان خانواده ، زمینه را برای حضور فعال زنان در عرصه های مختلف این حوزه فراهم می کند . لازم به ذکر است این گروه مشورتی با پیشنهاد فرماندار محترم زاهدان تشکیل و با اداره کل زنان و خانواده استانداری همکاریهای مستمر خواهد داشت .
گفتنی است اعضای اولین  پیش نشست مجمع مشورتی ،جمعی از فعالین اجتماعی و بانوان دغدغه مند حوزه بانوان اعم از دولتی و غیر دولتی ها  بودند لازم به ذکر است در آینده نزدیک این جمع افزایش یافته و پس از برگزاری اولین انتخابات مجمع , با در نظر گرفتن اولویتها و ضرورتهای این حوزه   در کمیسیون های   تخصصی فعالیت خواهند کرد .
مجمع مشورتی زنان به مرور در دیگر فرمانداریها نیز تشکیل جلسه و انتخابات برگزار خواهد کرد .
 
۲۲ مهر ۱۳۹۹ ۰۹:۳۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید