اخبار

برگزاری جلسه شورای اداری شهرستان زاهدان

برگزاری جلسه شورای اداری شهرستان زاهدان
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان زاهدان، جلسه شورای اداری شهرستان که با حضور حسینعلی شهریاری نماینده مردم شریف زاهدان در مجلس شورای اسلامی و رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در محل سالن همایش‌های اتاق بازرگانی، صنایع و معادن  استان برگزار گردید.
 
 شهریاری در این جلسه بیان داشت: بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا هر کسی که در ایران اسلامی زندگی می‌کند باید در برابر کرونا واکسینه شود بنابراین باید اتباع بیگانه، فاقدان شناسنامه و مشکوک تابعین در برابر این ویروس واکسینه شوند.
 
نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی گفت: این نگرانی وجود دارد که موج ششم کرونا در کشور ایجاد شود بنابراین واکسیناسیون و رعایت دستورالعمل های بهداشتی در جلوگیری از ایجاد موج جدید بسیار مهم است.
 
وی اظهارداشت: در اکثر کشورهای دنیا با وجود اینکه به صورت ۱۰۰ درصدی واکسیناسیون کرونا انجام شده اما این کشورها دوباره درگیر پیک جدید کرونا هستند.
 
شهریاری تصریح کرد: واکسیناسیون به طور قطع ایمنی سیستم بدن را در برابر کرونا بالا می‌برد بنابراین واکسیناسیون یک ضرورت اجتناب ناپذیر برای جلوگیری از پیک جدید کرونا است.
 
وی بیان کرد: بر اساس تصمیم ستاد ملی کرونا افراد بالای ۶۰ سال باید نوبت سوم واکسن کرونا را دریافت کنند همچنین در برنامه است تا افرادی که دچار بیماری‌های خاص هستند نیز مشمول این مصوبه شوند.
 
 کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه مراسم عزا و عروسی به راحتی در سیستان و بلوچستان انجام می‌شود که این مساله بسیار خطرناک است.
 
وی اظهارداشت: مردم خیال نکنند که کرونا تمام شده و با عادی انگاری باعث ایجاد پیک جدید شوند بلکه همچنان دستورالعمل های  بهداشتی را رعایت کنند.
 
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در پایان بر سرعت بخشیدن به پروژه های عمرانی و اتمام پروژه های ناتمام عمرانی در شهر زاهدان تاکید نمود.
 
۱۲۰ کیلومتر اتوبان در زاهدان در حال ساخت است
 
فرماندار زاهدان نیز در این نشست گفت: هم‌اینک ۱۲۰ کیلومتر اتوبان در حوزه این شهرستان در حال ساخت است.
 
 ابوذر مهدی نخعی بیان کرد: ساخت کمربندی شهر زاهدان که یک مطالبه ۲۲ ساله بود هم‌اینک آغاز شده که نقش مهمی در کنترل ترافیک در محدوده غرب این شهر خواهد داشت.
 
وی اظهارداشت: با توجه به اینکه زاهدان ذخایر معدنی بسیار خوبی دارد کارگروه معدن در این شهرستان به منظور بهره برداری از این معادن فعال شده است.
 
فرماندار زاهدان بیان کرد: صدور پروانه اکتشاف معدنی در زاهدان افزون‌بر ۲۰۰ درصد رشد کرده که این امر نوید دهنده افزایش سرمایه گذاری و توسعه اقتصادی در این شهرستان است.
 
وی گفت: نصرت آباد واقع در شمال زاهدان به عنوان پایلوت واحدهای صنعتی معدنی قرار گرفته که این مساله به توسعه اقتصادی این شهرستان کمک شایانی خواهد کرد.
 
نخعی تصریح کرد: بیشترین میزان آسفالت به متراژ ۲۵۰ هزار متر مربع در طول یک سال در شهر زاهدان انجام شده که این میزان آسفالت در طول یک سال تا کنون سابقه نداشته است.
 
فرماندار زاهدان اظهارداشت: آسفالت حفاری هایی که شرکت گاز در سطح شهر زاهدان انجام داده با توجه به فرا رسیدن فصل تابستان و بارندگی باید هر چه سریعتر انجام شود.
 
۳۰ آبان ۱۴۰۰ ۱۰:۵۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید