اخبار

برگزاری جلسه مشترک کارگروه تنظیم بازار، امنیت غذایی و آرد و نان شهرستان زاهدان

برگزاری جلسه مشترک کارگروه تنظیم بازار، امنیت غذایی و آرد و نان شهرستان زاهدان
جلسه مشترک کارگروه تنظیم بازار، امنیت غذایی و آرد و نان شهرستان با حضور فداحسین مالکی نماینده مردم شریف زاهدان در مجلس شورای اسلامی و شهرکی معاون اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان و همچنین احمدزاده دادیار حقوق عامه به ریاست نخعی فرماندار زاهدان در محل سالن اجتماعات شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار گردید.
در این جلسه گزارشی از سوی مدیران مربوطه در خصوص عملکرد طرح ویژه نظارتی مردم سازی و توزیع عادلانه یارانه ها ارائه شد.
 
 به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان زاهدان، ابوذر مهدی نخعی فرماندار زاهدان در این جلسه با اشاره به برگزاری منظم جلسات کارگروه تنظیم بازار، اذعان داشت: شاهد رشد چشمگیری در شناسایی تخلفات و معرفی به تعزیزات حکومتی در سطح شهر زاهدان بوده ایم که این امر موجب رضایتمندی مردم شده است.
 ابوذر مهدی نخعی در ادامه افزود: ۷۲ اکیپ بازرسی با هدف نظارت بر بازار در سطح شهر فعال شد که رویکرد این اکیپ ها در وهله اول نظارت بر قیمت ها و جنبه توجیحی  بوده است که در این طرح از ظرفیت های نهاد های مختلف به خصوص بسیج استفاده شده است.
 
فرماندار زاهدان ادامه داد، ویژگی های در حوزه بازار و کسب و کار در زاهدان داریم که خاص منطقه خودمان است، جغرافیای مرزی ما و تحولات اخیر افغانستان، حجم مهاجرین پشت مرزها کار را سخت نمود که در واقع ما می بایست  تنظیم بازار را انجام میدادیم‌‌. 
اقداماتی که می بایست در خصوص این طرح انجام می شد در دو حوزه برنامه ریزی شد هم در سطح استانی و هم در سطح شهرستانی، در ابتدا تمهیدات لازم در خصوص تامین کالا برنامه ریزی شد و پس آن سراغ اقدامات پیشگیرانه رفتیم. 
 
نخعی در پایان سخنان خود با اشاره به حضور میدانی استاندار محترم و مدیران در بازار افزود: اقدلات صورت گرفته و گفتگوهایی که در رسانه ها شکل گرفت موجب بازگشت آرامش به جامعه شد و خوشبختانه شاهد آن بودیم که هیچگونه تنشی در سطح بازار زاهدان و استان شکل نگیرد و البته نباید از رفتار فاخر مردم فهیم استان چشم پوشی نمود.
در این جلسه مالکی نماینده مردم فهیم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در طول سالیان مختلف همواره افرادی در خارج از مرزها سعی بر آسیب زدن به کشورمان را داشتند افزود: دنیای اطلاعات به گونه ای است که به راحتی معاندین کشور می توانند بر علیه نظام مدیریت کنند. تحریک جامعه همواره یکی از برنامه رسانه های معاند بوده است و قطعا دشمنان کشور به دنبال گزینه نظامی در خصوص کشور عزیزمان نیستند چون توانایی آن را ندارند، لذا هر چقدر ما بر اساس واقعیت های جامعه حرکت کنیم می توانیم حرکت دشمن را خنثی کنیم و راحت تر هم می شود به این مردم عزیز خدمت نمود.
مالکی در ادامه افزود، ظرفیت های بزرگی در کشور داریم و مدیران نباید پوشش بر واقعیت ها بگذارند زیرا این امر هم انحصار ایجاد می‌کند و هم فساد ایجاد میکند و موجب گمراهی مسئولین در اتخاذ تصمیمات درست می شود، چرا که اطلاعات غلط منتقل کرده اند.
مالکی ادامه داد طی جلساتی که با وزیر کار در خصوص حذف یارانه های افشار مختلف داشتیم بنا شد اصلاح و بازبینی پرداخت یارانه به خانوار های مسمول دریافت یارانه معیشتی در دستورکار قرار گیرد.
۱۱ خرداد ۱۴۰۱ ۰۸:۰۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید