اخبار

ساماندهی متکدیان شهرستان زاهدان

ساماندهی متکدیان شهرستان زاهدان
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان زاهدان جلسه ساماندهی متکدیان شهرستان با حضور فرماندارزاهدان ودیگر اعضای جلسه در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد

 

 

در ابتدای این جلسه مجتبی خانجانی فرماندار بر ضرورت جمع آوری متکدیان بعنوان یک معضل اجتماعی توسط دستگاههای متولی تاکیدکردند.

وی گفت :متکدیان با روش های مختلف سعی در بدست آوردن حس ترحم افراد نسبت به خود و جلب کمک آن ها داشته و مردم نیز از سر دلسوزی به آنها کمک می کنند با توجه به اینکه بهزیستی وکمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) متولیان حمایت ازقشرمحروم جامعه می باشند ودراین زمینه به صورت تخصصی فعالیت کرده و زمینه استقلال نسبی مراجعین را فراهم می کنند . افراد در صورت تمایل به حمایت از نیازمندان، کمک های خود را به این سازمان ها داده و از ارائه ی کمک های مستقیم به متکدیان خودداری نمایند.

ایشان دراین رابطه فرهنگ سازی را یکی ازمطالب اساسی درریشه کنی تکدی گری عنوان کرد.

 وی افزود: باید با فرهنگ سازی و آگاه سازی جامعه وشفاف سازی کار های انجام شده برای جلوگیری ازتکدی گری واعلام اقدامات انجام شده به مردم بتوانیم بحث فرهنگی کمک نکردن به متکدیان حرفه ای در جامعه را گسترش دهیم. خانجانی برساماندهی متکدیان توسط شهرداری بعنوان دبیر کمیته ساماندهی متکدیان با همکاری مستمر انتظامی شهرستان تاکید کرد.

در ادامه این جلسه مدیران دستگاه های اجرایی مرتبط به ارائه گزارشی از روند برخورد با متکدیان حرفه ای در سطح شهرستان  و نحوه جمع آوری آنان پرداختند. و در پایان تصمیماتی در خصوص ساماندهی متکدیان بصورت عملیاتی اتخاذ گردید.

 

 

۳ مرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۱۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید