اخبار

بازدید از حاشیه شهر زاهدان

بازدید از حاشیه شهر زاهدان
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان زاهدان استاندار به همراه فرماندار و جمعی از مدیران کل دستگاه های اجرایی استان برای بازدید و سرکشی از محلات حاشیه نشین شهر زاهدان و آشنایی با مشکلات و کمبودها، از محلات شیرآباد، کریم آباد، منطقه بلوار کشاورز بازدیدهایی به عمل آورد و از نزدیک از مشکلات و کمبودهای مردم این منطقه اطلاع پیدا کرد.

 

استاندار محترم در جمع مردم محله شیرآباد افزود: هیچ تردیدی نیست که شرایط منطقه و خشکسالی، موجبات شکل گیری حاشیه نشینی در این قسمت از شهر شده است. وی اظهار کرد: امروز با پدیده ای روبرو هستیم که یک پنجم جمعیت استان در شرایط بسیار بدی زندگی می کنند. وی بیان کرد: امسال مقرر شده تا توجه خاص و ویژه ای به این منطقه صورت بگیرد و بنده به مسئولان گفته ام که در هر برنامه، هرساله باید این مورد پر رنگ دیده شود و اراده مسئولان در جلب اعتبارات و رفع نیازهای استان و حاشیه شهر زاهدان بوده که این امر تاکنون محقق شده است. وی اضافه کرد: امروز با اطمینان می توانیم بگوییم که در ستاد بازآفرینی کشور توجه به این نقطه برجسته و جا باز کرده است، اولویت با نقاطی است که در رنج عمومی بسر می برند. هاشمی افزود: در حال حاضر تنها برای منطقه شیرآباد، راه اندازی 22 واحد آموزشی در نظر گرفته شده که 15 واحد آن تأمین زمین شده و 6 واحد در خصوص زمین با مشکل روبرو است که روز گذشته یک واحد آن توسط خیر بومی منطقه رفع مشکل شد و امسال کلنگ این 16 واحد توسط مسئولان آموزش و پرورش و نوسازی، تجهیز و توسعه مدارس استان باید به زمین زده شود و فرماندار نیز باید براین موضوع نظارت داشته باشدتا این خلاء آموزشی پر شود. وی خاطرنشان کرد: با احداث این تعداد واحد آموزشی بعید است که دانش آموزی از تحصیل بازمانند و چنانچه کسی از تحصیل بازمانده، می تواند با مراجعه به مدیرکل آموزش و پرورش زمینه تحصیل خود را فراهم کند «هاشمی» افزود: یکی از کارهای ارزشمندی که در این منطقه انجام شده اجرای طرح لوله گذاری آب شرب ساکنان در حدود 36 کیلومتر است. وی تصریح کرد: در برنامه های شهرداری زاهدان اجرای 12 کیلومتر آسفالت در منطقه شیرآباد در دستور کار قرار گرفته که روند کار بسیار کند است و در راستای تسریع این طرح استانداری نیز ردیف اعتباری برای آن در نظر خواهد گرفت که باید ظرف یک تا دو سال آینده مناطق خاکی حاشیه شیرآباد آسفالت شود تا بتوانیم بهبود فضا را رقم بزنیم و این یکی از کارهای است که مطمئناً رو به شکل گیری خواهد بود.
 وی ادامه داد: فرماندار باید کارگروه بهداشت را با حضور معاون سیاسی و اجتماعی استاندار برگزار کرده و در آن برای  هرگونه کمبود موارد بهداشتی و دارویی و پزشکی برنامه ریزی کرده و نتیجه آن را به استانداری ارائه دهد. وی با اشاره به اختصاص 30درصد از بودجه استان به حاشیه نشینی گفت: براساس گزارش فرماندار زاهدان 45 درصد از بودجه فرمانداری نیز به حاشیه نشینی اختصاص داده شده و 40 درصد نیز از سوی شورای اسلامی  شهر زاهدان وشهرداری زاهدان به این امر اختصاص یافته است. 

۲۰ مرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۰۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید