اخبار

1885 حلقه چاه آب غیرمجاز در شهرستان زاهدان

1885 حلقه چاه آب غیرمجاز در شهرستان زاهدان
1885 حلقه چاه آب غیرمجاز در شهرستان زاهدان یافت شده است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری زاهدان، مدیر منابع آب شهرستان زاهدان در جلسه حفاظت از منابع آب که امروز در فرمانداری برگزار شد گفت: طبق بررسی های انجام شده، 350 حلقه چاه قبل از سال85 و هزار و 535 حلقه چاه غیرمجاز بعد از این سال در شهرستان زاهدان حفر شده است.
ابراهیم اویسی پور ادامه داد: 350 حلقه چاه مربوط به قبل از سال 85 باید تعیین تکلیف شود.
وی درخصوص چاه های آب غیرمجاز مربوط به سال 85 به بعد نیز گفت:  تاکنون از 828 حلقه چاه آب توسط مدیریت منابع آب شهرستان زاهدان بازدید به عمل آمده است و طبق بررسی ها  673 حلقه چاه دیگر نیز نام و محل ندارند و تنها در سامانه ثبت شده اند.
این مسئول گفت: طبق پیشبینی مسئولان هواشناسی سال جاری شرایط جوی نامناسبی در استان خواهیم داشت و بارش های پاییز با تاخیر آغاز می شود و از میانگین هرساله کمتر خواهد بود.
وی تاکید کرد: وضعیت منابع آبی شهرستان بسیار اسف بار است به طوری که 5 دشت آبی ممنوعه اعلام شده و 2 دشت دیگر نیز در شرف ممنوعه شدن می باشد و اکنون آب های آن به دلیل برداشت های بی رویه به مرحله شوری رسیده است.
اویسی پور از مسئولان ادارات خواست: کمک کنند تا با پلمب چاه های غیرمجاز و قطع برق افرادی که اقدام به نصب کنتورهای هوشمند نکردند بحران کمبود آب در زاهدان را به وضعیت نرمال نزدیک شود.
معاون عمرانی فرمانداری نیز در این جلسه گفت: در حوزه بخش نصرت آباد تاکنون 5 حلقه چاه و در حوزه بخش مرکزی 4 حلقه چاه غیر مجاز پلمب شده است.
عبدالرحمن شهنوازی ادامه داد: برق افرادی که از کنتور هوشمند استفاده نمی کنند قطع می شود لذا کشاورزان موظف هستند در اسرع وقت نسبت به تغییر کنتورهای آب اقدام کنند.
وی ادامه داد: اداره جهاد شهرستان نیز موظف است هر چه سریع تر نسبت به تغییر الگوی کشت شهرستان اقدام کند.  
http://telegram.me/farmandarizahedan
۳ آذر ۱۳۹۵ ۱۰:۵۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید