اخبار

آیین تودیع و معارفه دادستان عومی و انقلاب شهرستان زاهدان

آیین تودیع و معارفه دادستان عومی و انقلاب شهرستان زاهدان
آیین تودیع و معارفه دادستان عومی و انقلاب شهرستان زاهدان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری زاهدان مراسم تودیع و معارفه دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سیستان و بلوچستان  ر وز گذشته با حضور حجت الاسلام و المسلمین منتظری دادستان کل کشور در سالن اجتماعات دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان برگزار شد.

دادستان کل کشور  در این آیین تودیع و معارفه دادستان عمومی و انقلاب زاهدان با تبریک هفته بسیج و عرض تسلیت به مناسبت شهادت زائران امام حسین(ع) توسط عناصر تکفیری داعش و حادثه برخورد قطار و جان باختن تعدای از زائران امام رضا(ع) افزود :جابجایی دادستان هایی که مدت زیادی را در یک شهرستان خدمت کرده اند امری طبیعی است و هرکس هرچه در مورد دادستان سابق زاهدان بگوید درحقیقت جفا کرده است.
 حجت الاسلام محمدجعفر منتظری وی ادامه داد: امروز افتخار می کنیم قوه قضاییه دادستانی تربیت کرده است که همه از او به نام نیک یاد می کنند و این افتخار دستگاه قضایی است.
به گفته دادستان کل کشور، یکی از وظایف دادستان ها که به صراحت در قانون احصا شده دفاع از حقوق عامه مردم است.

دادستان کل کشور ادامه داد: سیستان و بلوچستان به دلیل هم‌جواری با پاکستان و افغانستان شرایط خاصی دارد، امنیت این استان به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی زبانزد است و باید از همه کسانی که در ایجاد این امنیت نقش دارند و برای نظام افتخار است قدردانی کنیم.

این مسؤول بیان کرد: اگر امنیت نباشد اقتصاد و معیشت برای انسان لذت‌بخش نخواهد بود باید قدردان امنیت باشیم.

استاندار نیز در این آیین گفت: اقدامات نیروهای نظامی، انتظامی، امنیتی و تمامی اعضای شورای تامین و درک بالای مردم نسبت به برقراری امنیت، سیستان و بلوچستان را به یکی از استان های امن کشور تبدیل کرده است.
هاشمی تصریح کرد: اجرای عدالت را باید به گونه ای ملکه ذهن خویش قرار دهیم که مولای متقیان امام علی(ع) اجرای عدالت را ملکه ذهن خودشان قرار داده بودند.
وی افزود: با بودن بر موضع اجرای عدالت امنیت در سیستان و بلوچستان و کشور برقرار می شود.
وی بیان کرد:ما باید اجرای عدالت را باید در همه بخش ها و سطوح نهادینه کنیم و آن را به نمایش بگذاریم.

 در این مراسم از زحمات محمد مرزیه دادستان سابق مرکز استان سیستان و بلوچستان قدردانی و حجت الاسلام والمسلمین موحدی راد معاون دادستان مشهد به عنوان دادستان جدید مرکز این استان معرفی شد.

فرمانداری زاهدان
فرمانداری زاهدان

۷ آذر ۱۳۹۵ ۰۷:۴۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید