اخبار

متوسط 70 تن گاز مازاد در دست دلالان به دلیل سیستم توزیع نامناسب گاز

متوسط 70 تن گاز مازاد در دست دلالان به دلیل سیستم توزیع نامناسب گاز
در فصول سرد سال به دلیل سیستم توزیع نامناسب به طور متوسط 70 تن گاز به دست دلالان قرار می رسد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری زاهدان، فرماندار  در خصوص برخی نارضایتی های مردمی مبنی بر وجود صف های طولانی توزیع سیلندر گاز مایع و وجود دلالان گاز اظهار کرد: طبق برآوردهای انجام شده، میزان سهمیه گاز مورد نیاز در شهرستان زاهدان، روزانه 110 تن است اما به دلیل توزیع نامناسب برای رفع نیاز شهروندان در ایام خاص مانند زمستان و پاییز این مقدار در روز به 180 تا 210 تن رسیده است.   
مجتبی خانجانی تصریح کرد:به طور متوسط  70 تن گاز مازادی که روزانه وارد زاهدان می شود به دلیل سیستم توزیع نامناسب میدانی در اختیار دلالان سیلندر گاز قرار می گیرد.
وی از شهروندان خواست همکاری های لازم را درخصوص تغییر سیستم توزیع میدانی به درب منازل با شرکت های پرسی ایران گاز و الیاس گاز انجام دهند تا دلالان از سیلندهای گاز سوء استفاده نکنند و مشکل کمبود گاز در شهر رخ ندهد.
فرماندار زاهدان خاطرنشان کرد: سهمیه ماهیانه گاز در شهرستان زاهدان 3هزار و 300 تن است اما با رایزنی های انجام شده در حال حاضر 5 هزار و 400 تن تا 6 هزار و  300 تن گاز وارد شهرستان زاهدان می شود اما با این وجود هنوز شاهد صف های طولانی تهیه گاز در زاهدان هستیم و دلیل آن وجود دلال های گاز است.
وی تاکید کرد: سیستم توزیع نامناسب سبب شده تا سهمیه مازاد گاز به دست دلالان برسد و آنها نیزسیلندرهای گاز را با هزینه ای 2 تا 2/5 برابر در سطح شهر از طریق دکه ها به فروش برسانند.
خانجانی تصریح کرد: کمبود گاز به دلیل دپوی سیلندر توسط دلال ها در فصول سرد سال رخ می دهد که باید در راستای رفع مشکل شهروندان همکاری های لازم را با شرکت های پرسی ایران گاز و الیاس گاز درخصوص تهیه سیلندر از طریق اشتراک درب منزل انجام دهندhttp://telegram.me/farmandarizahedan
۱۶ آذر ۱۳۹۵ ۰۸:۰۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید