اخبار

بزرگترین رفع تصرف شهری در سیستان و بلوچستان انجام شد

بزرگترین رفع تصرف شهری در سیستان و بلوچستان انجام شد
در راستای مبارزه با زمین‌خواری و حاشیه‌نشینی، بیش از 50 هزار متر مربع اراضی شهری در زاهدان رفع تصرف شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری زاهدان، در ساعت اولیه بامداد امروز با حکم دادستان، طی یک عملیات گسترده ابنیه و کانکس‌هایی که بر روی اراضی شهری و عمومی ساخته بودند، تخریب شد.
معاون سیاسی اجتماعی فرماندار گفت: این بزرگترین رفع تصرف شهری در تاریخ سیستان و بلوچستان است و شامل اراضی پلاک های 2830، 2838، 2840و 2834 شهری می باشد.
 محمد گمرکی زاده افزود: این باند زمین‌خواری در زمین‌های مورد نظر، مستقر و مجرمان با استقرار چندین تیم کارگری به صورت شبانه و در ایام تعطیل اقدام به ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی دولتی می‌کردند.
وی با بیان اینکه چند نفر در این زمین‌ها به عنوان محل سکونت مستقر شده بودند تا مانع از تخریب آلونک‌ها شوند، خاطر‌نشان کرد: با هدایت دادستانی و حضور مقتدرانه ماموران انتظامی و تلاش‌های شهرداری زاهدان و عوامل اجرایی از این اراضی رفع تصرف شد.
معاون فرماندار تصریح کرد: مبارزه با زمین‌خواران و حاشیه‌نشینی به صورت ویژه در دستور کار فرمانداری و دادستانی قرار دارد و عوامل اصلی تحت تعقیب قضائی قرار گرفته‌اند.
گمرکی زاده خاطرنشان کرد: طی دو هفته گذشته عده ای زمین خوار، به صورت سازمان یافته در منطقه شیرآباد اقدام به ساخت خانه در اراضی کرده بودند که امروز با تلاش مسئولان این بیش از 5 هکتار از این اراضی رفع تصرف شد.
وی تاکید کرد: بیش از 80 درصد از افرادی که در این منطقه اقدام به ساخت منزل بدون مجوز و پروانه  کردند، افرادی بودند که به قصد تصرف اراضی خانه های خود را فرخته و در در زمین های بیش از 2 هزار متر مربع به ساخت مجدد منزل اقدام  کرده بودند.
معاون فرماندار تصریح کرد: زمین هایی که امروز رفع تصرف شد، در نقشه شهری مکان ساخت مدرسه و مرکز درمانی است.

http://telegram.me/farmandarizahedan
۱۸ آذر ۱۳۹۵ ۱۲:۱۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید