اخبار

رییس مجلس شورای اسلامی،: احتمال اختصاص 3 درصد از کل درآمد نفتی کشور به استان های محروم

رییس مجلس شورای اسلامی،: احتمال اختصاص 3 درصد از کل درآمد نفتی کشور به استان های محروم
اگر اختصاص 3 درصد از درآمد نفتی در مجلس شورای اسلامی به تصویب برسد، استان های محروم مانند سیستان و بلوچستان علاوه بر بودجه استانی، سهمی ویژه از درآمد نفتی کشور دارند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری زاهدان، رییس مجلس صبح روز گذشته برای افتتاح بیمارستان های صحرایی وارد زاهدان شد. دکتر لاریجانی در ابتدای ورود،  با حضور در گلزار شهدای زاهدن  با ارزش ها و ارمان های والای شهدا تجدید میثاق کرد و سپس برای افتتاح بیمارستان های صحرایی وارد سالن اجلاس نهاد نمایندگی اهل سنت شد.
رئیس مجلس شورای اسلامی در این مراسم از اختصاص 3 درصد از کل درآمد نفتی کشور به استان های محروم در کمیسیون تلفیق مجلس خبر داد و گفت: در صورتی که این اختصاص درآمد در مجلس شورای اسلامی به تصویب برسد، استان های محروم مانند سیستان و بلوچستان علاوه بر بودجه استانی، سهمی ویژه از درآمد نفتی کشور خواهند داشت.وی تصریح کرد: آب یکی  از مشکلات اساسی در کل کشور است اما در سیستان و بلوچستان بیشتر از نقاط دیگر کشور نمایان است به همین دلیل سرمایه گذاری برای استفاده بهینه از منابع آب در این استان جزو اولویت های برنامه ششم توسعه است که سهم بیشتری نسبت دیگر استان ها برای آن در نظر گرفته شده است.وی بر تأکید ویژه مقام معظم رهبری برای توسعه سیستان و بلوچستان اشاره کرد و گفت: رفع مشکلات مردم این استان یکی از دغدغه های مهم ایشان است و به همین دلیل به دستور مقام معظم رهبری 500 میلیون دلار از صندوق توسعه ملی برای سیستان و بلوچستان در نظر گرفته شده است.

رییس مجلس شورا اسلامی در ادامه از پروژه گاز رسانی و خط راه آهن چابهار مشهد بازدید کرد. وی در حاشیه این بازدید گفت: پروژه های عظیمی چون گازرسانی به استان و راه آهن چابهار–مشهد نمونه هایی از تلاش های در حال انجام برای عبور از محرومیت در این استان است که در صورت بهره برداری هم به توسعه و رونق اقتصادی استان و هم به توسعه کل کشور منجر می شود.وی افزود: این 2پروژه هزینه های بسیار سنگینی را در پی دارد. در تدوین برنامه ششم توسعه که روزهای نهایی خود را طی می کند، برای پروژه های اضطراری کشور سهم قابل توجهی در نظر گرفته شده است که در این میان به پروژه های اولویت دار سیستان و بلوچستان توجه ویژه ای مبذول شده است.

۲۳ آذر ۱۳۹۵ ۰۹:۴۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید