اخبار

دیدار فرماندار با دادستان عمومی و انقلاب شهرستان زاهدان

دیدار فرماندار با دادستان عمومی و انقلاب شهرستان زاهدان
فرماندار به همراه معاونان و مسئولان ادارات شهرستان زاهدان با دادستان دیدار کردند.

  به گزارش روابط عمومی فرمانداری زاهدان، فرماندار به همراه معاونان و مدیران ادارات شهرستان با دادستان عمومی و انقلاب شهرستان زاهدان دیدار کردند.

فرماندار در حاشیه این دیدار ضمن تبریک فرا رسیدن هفته وحدت گفت: طی این دو سال تلاش شده است تا نگاه به را منطقه را از امنیتی به اجتماعی تغییر دهیم در همین  راستا پاک سازی پیاده روها و معابر از پاسگاه های انتظامی را آغاز کرده ایم تا شهر را از حالت انتظامی خارج کنیم، علاوه بر آن برنامه های اجتماعی و گردشگری متفاوتی برای استقبال از بهار را در دستور کار قرار داده شده است.

 مجتبی خانجانی با اشاره به ظرفیثت های بخش کورین گفت: تا دو سال گذشته کورین یکی از بخش های امنیتی در استان بود که پس از انتصاب بخشدار جدید که یکی از اهالی این بخش است، به امن ترین بخش استان و قطب تولید پسته تبدیل شده است.

وی خطاب به دادستان گفت: به دلیل ساختار قومی و قبیله ای حاکم بر منطقه، دست اندازی به اموال این شهرستان زیاد است لذا امید است با همراهی و پشتیبانی شما، بخش عمده ای از زمین های اراضی شهری دوباره برای استفاده عمومی مردم بازگردد.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان زاهدان نیز ضمن تبریک فرا رسیدن هفته وحدت و تاکید بر حفظ اتحاد و همدلی اظهار داشت: تنها برای خدمت به مردم و جهاد به این شهرستان امده ام و در دیدگاه من شیعه و سنی فرقی نمی کند و هدفمان خدمت به مردم این استان است.
حجت الاسلام موحدی راد با تاکید بر اینکه در ارتباط ما با مسئولان، آنچه حکم می کند حکم قانون است و امیدواریم بتوانیم در راستای اجرای قانون در این استان موفق باشیم.
وی با اشاره با مشکل کم آبی که تهدیدی بزرگی برای آینده است گفت:  با توجه به بحران کمبود آب و اینکه برخی قنوات آب شهرستان در حال از بین رفتن است، تعداد قابل توجهی چاه غیر مجاز درسطح استان و شهرستان شناسایی شده است.
موحدی راد ادامه داد: در این راستا به دادستان های شهرستان های استان و همچنین مسئولان ادارات آبفای استان دستورات لازم داده شده تا نسبت به پلمپ و انسداد چاه های غیر مجاز اقدام کنند.
دادستان عمومی و انقلاب زاهدان از رفع تصرف بیش از22 هکتار از اراضی دولتی و عمومی در شهرستان زاهدان خبر داد و گفت:
 7
هکتار از اراضی عمومی و دولتی در روز گذشته و بیش از 15 هکتار نیز امروز توسط شهرداری رفع تصرف شده که شامل 200 مورد حصار کشی غیر قانونی بوده است.
وی گفت: ادارات جهادکشاوزی؛ منابع طبیعی، بنیاد مسکن و شهرداری باید طبق قانون چنانچه اراضی ملی و انفال عمومی درحال تخریب وتصرف هستند حتما برخورد قانونی داشته باشند و در این مسیر دستگاه قضایی و نیروی انتظامی نیز از آنها حمایت می کند.
وی گفت: به تمامی  نیروهای نظامی، انتظامی و پلیس اجراییات شهرداری نیز تاکید شده اگر در حوزه اراضی ملی، دولتی و عمومی هر کامیون و یا هر وسیله نقلیه ای که حامل مصالح ساختمانی باشد واین مصالح را به اراضی ممنوعه منتقل کند نسبت به توقیف وسیله نقلیه به مدت دو ماه اقدام نمایند.
دادستان عمومی و انقلاب زاهدان همچنین از برخورد جدی با متصرفان اراضی ملی خبر داد و گفت: برخی افراد سودجو در مناطقی که ساخت و ساز غیر مجاز انجام می‌شود  اقدام به ایجاد کارگاه بلوکه زنی کرده اند که  دستور داده ایم دستگاه های آنها توقیف و مغازه ها تا اطلاع ثانوی پلمپ شود.

 

۲۵ آذر ۱۳۹۵ ۱۰:۲۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید