اخبار

فرماندار در جلسه دستاوردهای سفر به فرانسه: تمام‌هزینه های این سفر به صورت شخصی پرداخت شده است.

فرماندار در جلسه دستاوردهای سفر به فرانسه: تمام‌هزینه های این سفر به صورت شخصی پرداخت شده است.
نقشی در برگزاری این سفر نداشتم و تمام هزینه های این سفر را شخصا پرداخت کردم.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری زاهدان، فرماندار زاهدان در جمع رسانه ها در جلسه دستاورهای سفر مسئولین استان به فرانسه تاکید کرد:تمام‌هزینه های این سفر به صورت شخصی پرداخت شده است.
مجتبی خانجانی ادامه داد:
نقشی در برگزاری این سفر نداشتم و در راستای ارتقای تجارب خود در رشته تحصیلی ام تصمیم داشتم از  آخرین تکنولوژی های روز دنیا مطلع شوم.
وی تاکید کرد: هدف از این سفر و سفرهای مشابه بهره برداری از اخرین  تکنولوژی های به روز در حوزه محیط زیست کشورهای نوین بوده است.
فرماندار بازدید از تاسیسات و کارخانه های آب شیرین کن و پیش بینی و تبادل نظر در خصوص ایجاد کارخانه های آب شیرین کن را از دستاوردهای این سفر عنوان کرد .

وی بیان کرد: مسائل مطرح شده از سوی شهردار زابل در خصوص معرفی منطقه سیستان و جاذبه های تاریخی آن سبب تغییر دید تمام اعضا همایش و سفارت ایران نسبت به استان شد .
خانجانی خاطرنشان کرد: ابعاد مختلف توانمندی های سیستان و بلوچستان سبب شد تا شهردار منطقه یک زاهدان و هیئت بانوان استان به همایش بعدی این کشور دعوت شوند.
 معاون عمرانی استاندار نیز
گفت: هدف از این سفر شرکت در همایش ملی زیست و چالش های محیط زیست به عنوان یک کنفرانس جهانی بوده است .
باقر کرد افزود: این سفر یک سفر توریستی نبوده  بلکه به دلیل آگاهی از شرایط کنونی جهان و مسائل زیست محیطی و جغرافیایی بوده است .
وی تاکید کرد: مسئله دیگری که در این همایش مطرح شد بازیافت و جمع آوری زباله ها با توجه به فاصله ۲۰۰ کیلومتری شهرهای استان و فاصله ۵۵ کیلومتری روستاها بود.
معاون استاندار خاطرنشان کرد: تقاضای طراحی ماشین های کوچک برای مهار زباله و راهکاری برای از بین بردن زباله ها از طریق روش هایی بغیر از سوزاندن و دفن کردن. مسائلی در خصوص آب و فاضلاب زاهدان برای تکمیل چرخه آب و جلوگیری از آلودگی و بازیافت فاضلاب که نیاز به سیستم تصویر بزرگتری داشته و به عنوان دو پیشنهاد مطرح و پذیرفته شد.
کرد افزود: سفارت ایران این سفر را در فرانسه ارزیابی کرده و نتیجه ارزیابی مثبت بوده است .
وی از مسئله خواهر خواندگی شارتر و زرآباد در این سفر نیز یاد کرد.
کرد گفت: حضور یک بانو در جایگاه مدیریتی در سیستان و بلوچستان برای اعضای این همایش تعجب برانگیز بود و با مشاهده این موضوع متوجه امنیت در استان شدند.
وی بیان کرد: سازمان حفاظت محیط زیست فرانسه در خصوص رفع معضل حاشیه نشینی در زاهدان قول همکاری داد.
https://telegram.me/farmandarizahedan.
۲۵ آذر ۱۳۹۵ ۱۰:۳۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید