اخبار

فرماندار در جلسه با ریش سفیدان درخصوص رفع تصرف زمین های پلاک ۲۸۳۰: هیچ اراده ای نمی تواند مانع از اجرای قانون در رفع تصرف های غیرمجاز شود

فرماندار در جلسه با ریش سفیدان درخصوص رفع تصرف زمین های پلاک ۲۸۳۰:   هیچ اراده ای نمی تواند مانع از اجرای قانون در رفع تصرف های غیرمجاز شود
هیچ اراده ای نمی تواند مانع از اجرای قانون در رفع تصرف های غیرمجاز و سودجویی های عده ای خاص شود.

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری زاهدان، فرماندار در جلسه با ریش سفیدان درخصوص رفع تصرف زمین های پلاک ۲۸۳۰ که شب گذشته در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد گفت: من با قاطعیت عنوان می کنم

هیچ اراده ای نمی تواند مانع از اجرای قانون در رفع تصرف های غیرمجاز و سودجویی های عده ای خاص شود و اجازه نمی دهیم یک نفر یک متر زمین را غیرقانونی و اضافه تصرف کند.

مجتبی خانجانی اداهه داد: تمام کسانی که در پلاک ها صاحب اسناد معتبر هستند به رسمیت شناخته می شوند و بر اساس طرح تفضیلی شهرداری اعم از تجاری و مسکونی برای آنها بعد از درخواست سند پروانه بهره برداری صادر می شود.

وی تاکید کرد: فلسفه ورود ما به رفع تصرف ها سامان دادن پهنه شمالی شهر است زیرا  انچه که اکنون در پهنه شمالی شهر رخ داده است قابلیت اجرای طرح تفضیلی شهرداری را ندارند.

خانجانی ادامه داد: ساخت و سازهای پهنه شمالی معابر اصلی را هم در خود جای داده و این سبب شده مدارس بیمارستان و ... را از این محدوده حذف کند.

وی تاکید کرد: این زمین ها مربوط مربوط به شهرداری است  و زمین های پلاک 2830 با سیاست های شهرداری را حتما به مردم واگذار می کنیم.

فرماندار بیان کرد: رفع تصرف هایی که از هفته گذشته آغاز شده تنها اختصاص به افرادی دارد که به تازگی به صورت شبانه اقدام به ساخت و ساز های غیرمجاز کرده اند.

وی گفت: به همه تاکد می کنم چه مالک باشند و چه مالک نباشند ما در آینده به آنها بر اساس طرح های شهردای اجازه ساخت و ساز می دهیم و با افرادی که در این راستا هرگونه حرکت غیرمجاز هم انجام دهند برخورد قانونی خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: ما امروز از ظرفیت بزرگان و ریش سفیدان استفاده می کنیم تا به شهروندان اطلاع دهند حقوق شهروندی را ذایل نکنند.

خانجانی تصریح کرد: هر آمدی که از پلاک 2830 حاصل می شود صرف بهسازی بلوار شهید شاهوزایی و بلوار کشاوز می شود.

وی گفت: درگیری های که این دو روز در زمان رفع تصرف ها رخ داده یک پیش درآمد است و ما نسیبت به آن کوتاه نمی آییم مگر آنکه ریش سفیدان قول دهند که مجری سیاست های ما شوند لذا ما هم قول می دهیم که هیچ کسی مگر سوء استفاده گران در این پلاک متضرر نشود.

فرماندار بیان کرد: خانه ها و زمین های تصرف شده اگر ساماندهی نشوند هیچ امکاناتی به آنها تعلق نمی گیرد و مجبور هستید در کوچه ها خاکی، بدون مدرسه ، گاز و سایر خدمات شهری زندگی کنید.

خانجانی گفت: مولوی عبدالحمید نیز تاکید کرده است با افرادی که سوء استفاده می کنند برخورد کنید .

وی گفت : در این چارچوب افراد به شهرداری مراجعه کنند و شهرداری هم یک نفر نیرو مختص رسیدگی به این زمین ها تعیین کند تا هرچه زودتر این مشکلات حل شود.

وی تاکید کرد: با دعوا و اختشاش سود را به جیب یک عده خاص می ریزید.

وی در راستای سو استفاده برخی از مشاورین املاک غیرمحاز مبنی بر فروش زمینهای پلاک ۲۸۳۰ به برخی از شهروندان گفت: تمام زمینهای پلاک ۲۸۳۰ فاقد مالک است لذا شهروندان از  خرید این زمین ها از مشاورین املاک غیرمجاز یا افراد سودجو خودداری کنند.
مجتبی خانجانی خطاب به ریش سفیدان گفت: به ساکنان پلاک ۲۸۳۰عنوان کنید، افرادی که دارای زمین هستند به انها جواز و پروانه ساخت داده می شود و به افراد فاقد زمین هم منطبق با طرح تفصیلی شهرداری زمین واگذار می شود.
فرماندار گفت: به افراد فاقد بضاعت مالی برای دریافت مجوز برای سند دار کردن زمین های این پلاک نیز در کمیسیون فروش تخفیف داده می شود.
 
وی تاکید کرد:خرید و فروش زمین های پلاک ۲۸۳۰ غیرقانونی است.
فرماندار خاطرنشان کرد: در صورت مشاهده خودروهای حامل مصالح ساختمانی برای اراضی تصرفی و غیرقانونی، نیروی انتظامی خودروی حامل را ۲ماه توقیف و در پارکینگ نگهداری می کند.
فرماندار ادامه داد: این خودروها اگر بدون مجوز قانونی از شهرداری در محدوده شمال بلوار کشاورز خیابان پیربخش، رسالت، مجدیه، باقری شمالی، کلات٬ قاسم اباد٬حلیم اباد، همت اباد و حاجی اباد عبور کنند توقیف می شود.

https://telegram.me/farmandarizahedan

۲۵ آذر ۱۳۹۵ ۱۱:۵۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید