اخبار

تصویب طرح مشاغل خرد شهری در جلسه مجمع بسیج شهرستان زاهدان

تصویب طرح مشاغل خرد شهری در جلسه مجمع بسیج شهرستان زاهدان
به گزارش روابط عمومی فرمانداری، جلسه مجمع بسیج شهرستان زاهدان به ریاست ابوذر مهدی نخعی فرماندار و با حضور اعضای این مجمع و جمعی از فرماندهان نظامی و انتظامی و جمعی از علما و معتمدین در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.
 فرماندار شهرستان در این جلسه گفت: مجمع بسیج شهرستان زاهدان گروهی است که خیلی از کارگروه ها و جلسات دیگر ظرفیت بیشتری دارد. یکی از مهمترین ظرفیت‌های آن این است که اعضای اصلی آن را نخبگان تشکیل می‌دهند و خود این افراد نخبه فرهیخته ظرفیتی بزرگ جهت پیشبرد برنامه‌ها و اهداف این مجموعه محسوب می شوند و ظرفیت دیگر این مجمع که بایستی توجه ویژه به آن شود بحث کمیته ها و ترکیب کمیته ها و انتخاب هوشمندانه کمیته ها متناسب با مسائل روز است.
 عالی ترین مقام اجرایی دولت در شهرستان افزود: یکی از کمیته هایی که باید به آن توجه خاص شود کمیته اقتصادی است که ما در این استان سرمایه بسیار داریم اما سرمایه گذاری و رسوب سرمایه در آن اندک است و از طرفی شهرستان زاهدان و استان سیستان و بلوچستان به ۳۷ درصد جمعیت کره زمین همان مردم کشورهای پاکستان هند و چین باشند متصل است و این پتانسیل را دارد که تبدیل به یک کریدور اقتصادی به جهت انتقال و صادرات کالا به این کشورها شود و برگزاری جلسات این مجمع  به صورت تخصصی می تواند  فرصت سرمایه گذاری و تبدیل شدن شهرستان زاهدان به این کریدور اقتصادی را ایجاد نماید.
 این مقام مسئول افزود: یکی دیگر از کارگروه های مهم این مجمع کار گروه فضای مجازی است، در حال حاضر فضای مجازی تبدیل به ابر رسانه‌ای شده است که ظرفیت نفوذش بیش از هر رسانه‌ای دیگر شده و هم اکنون ۶۶ میلیون گوشی هوشمند متصل به اینترنت در کشور وجود دارد واز اینرو پژوهشکده ها و اندیشمندان ما باید نسبت به تولید محتوای جذاب اقدام نمایند تا از این ابر رسانه در مسیر درست استفاده شودو همانگونه که مقام معظم رهبری نیز به این موضوع توجه ویژه دارند این فضای مجازی هم تهدید است و هم فرصت و بایستی محتوای ارزشی انقلاب، عزت و اقتدار ملی به زیبایی در این فضا به جهت جذب جوانان و اقشار مختلف مردم ایجاد و عرضه شود.
 گفتنی است در این جلسه طرح مشاغل خرد شهری پس از بررسی تصویب گردید و در پایان این جلسه از اعضا و فعالین این مجمع تقدیر شد.
 
۱۸ آبان ۱۳۹۸ ۰۹:۳۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید